rytmické vtírání a masáže pomáhají

Zkušenosti těch, kterým rytmické vtírání a masáže pomohly

Rytmické masáže byly pro mě něco úplně nového v oblasti masáží. Před první návštěvou jsem si dost dobře nedokázala představit, co mně vlastně čeká. Absolvovala jsem sedmitýdenní kůru a po ní jsem se cítila nepopsatelně dobře fyzicky a k mému velikému údivu výborně i po psychické stránce. Byla jsem velice překvapená, jaká jemná technika masáže může hluboce ovlivnit fyzické projevy i cítění a prožívání. Toto jsem u žádné jiné masáže nezažila. Nemůžu pominout ani velmi příjemné provoněné prostředí a velmi citlivý přístup masérky.

Nikola M. 42let, Brno

Jsem masérka již 20 let a za tuto dobu jsem navštívila různé masáže relaxační, ajurvédské, reflexní i klasické. Tím pádem pro mě rytmická masáž byla velká výzva, zahalená tajemstvím. O co se vlastně jedná, jak vše bude probíhat?
Při první návštěvě mě mile potěšilo prostředí, voňavé, předehřáté ručníky, především milá a vnímavá masérka. K dnešnímu dni si masáže užívám již 2 roky a chodím pravidelně.
Jak bych rytmickou masáž co nejpřesněji popsala?
Rytmická masáž má neuvěřitelný vliv jak na fyzické tělo a daný problém, tak zároveň i na duši. Nazvala by jsem ji účinným pohlazením na těle i duši. Účinky na mém těle byly a jsou nepopsatelné, je potřeba je zažít. Vliv na člověka má takový, jak když zlomené kvítí, začne znovu kvést. Jak konkrétněji popsat, řešila jsem si problém s nepravidelnou a bolestivou menstruací a problémy s ledvinami. Dnes se již můžu těšit z vyřešení mých zdravotních problémů. Přidám i to, že po masáži je ideální neplánovat jakoukoliv náročnou činnost, nechat se unášet na vlnách jejího účinku.

Martina K. 42 let, Brno

Před dvěma lety mně byl zjištěn karcinomem tlustého střeva, následovala chemoterapie a proběhla operace, která skončila stomií (vývodem tlustého střeva). Od zjištění nálezu jsem začal užívat léčbu jmelím na doporučení antroposofického lékaře,  chemoterapii jsem snášel velice dobře. Po operaci nastal klasický problém s vyprazdňováním. Každý den jsem dostával rytmické vtírání nohou po dobu cca 10 dnů. Po rytmickém vtírání jsem se cítil psychicky lépe, také jsem měl kvalitnější spánek a po zhruba deseti dnech začalo konečně trávení (pravidelné vylučování) fungovat. Děkuji

Jaromír H. 71let, Brno

Jsem rodinný příslušník terapeutky. Před rokem a půl jsem prodělala zánět pravé ledviny. Dostala jsem antibiotika, která sice zabrala, ale stále jsem cítila bolesti v zádech, i když všechny lékařské vyšetření byly v pořádku. Paní doktorka mně předepsala antroposofické léky jako doplňkovou léčbu. Jelikož se již několik let cítím jako “pokusný králík”, okamžitě jsem dostávala vtírání ledvin a také pravidelné zábaly na ledviny. A když mně záda občas zase zabolí, rytmické vtírání a masáže mně vždy pomohou. Cítím se víc klidná a lépe se mně spí. Děkuji mami 🙂

Alena D. 14let, Brno

Slovy se mi těžko popisuje působení rytmických masáží a rytmického vtírání, vzhledem k tomu, s jakou mocnou silou se zde člověk setkává. Z fyzického hlediska se pro mne jedná o velmi jemnou až něžnou techniku, při které dochází k naprostému uvolnění a relaxu celého těla. Tu největší sílu ale masáž zprostředkovává mé duši  a to tím, že harmonizuje jednotlivé složky mé bytosti a nastavuje uzdravující proces. Po každém ošetření se cítím velmi oživena, nabita a zase více propojena sama se sebou. Děkuji masérce za to, co a zejména s jakou jemností a péčí předává.

Lucie P. 43let, Brno

Doporučení na rytmické vtírání a masáž jsem dostala od mé lékařky, kde jsem se léčila s výhřezem meziobratlové plotenky. Byla jsem pak velmi překvapená nad jejími účinky. Bolest se zmírnila, cítila jsem uvolnění. Hlavní zásluhu však měla paní masérka, neboť svoji “masáž” provádí s lehkostí, radostí a láskou. Děkuji

Bohdana H. 50let, Lysice

Na různé masáže chodím již takřka 50 let. Většinou šlo o sportovní masáže po výkonu nebo před ním, dále také rehabilitační masáže. V poslední době si dopřeji i masáže v různých lázeňských provozech, kde jde většinou o zavedenou klasickou techniku, kde vám masér nahmatá několik bolestivých bodů, abyste věděli, že maséra opravdu potřebujete a nakonec vás oplácí otevřenou dlaní nebo hranou ruky.

Na rytmickou masáž k paní Doupalové mně doporučila lékařka zabývající se celostní medicínou. Po absolvování první masáže, jsem byl velice překvapen účinkem, kdy při jemnosti se kterou byla prováděna, byla současně velice účinná, což jsem poznal na moči a totální únavě, která posléze odezněla. Po této zkušenosti jsem absolvoval několik samostatných masáží i celý intenzivní blok, trvající v sedmi týdenním intervalu. Nyní chodím na masáž 1 x za měsíc se zaměřením vždy na akutní potíže. Mám ale pocit, že ideální interval pro harmonizaci těla i duše bude kratší. Na základě vlastních pocitů doporučuji, si v den masáže a hlavně po ní, dopřát více klidu a času pro sebe, odpojit se od ruchu běžného života, televize, lehnout si a odpočívat.  Kdybych měl zkrátit celý text, je to prostě “skvělé”.

Miroslav P. 64 let, Pavlov

Na rytmické masáže chodím asi více jak rok. Mám dlouhodobé problémy se zády. Toto mně trápí již několik let. Vyzkoušela jsem různé styly cvičení, chodila jsem k různým fizioterapeutům. Chtěla jsem se na svůj zdravotní problém ještě podívat z jiného úhlu a také se dozvědět něco více o této terapii a antroposofické medicíně. Po mých minulých zážitcích z různých intenzivních masáží, kdy člověk trpí už při masáži a po ní se dostaví na několik dnů migréna a po té se problém se zády obratem vrátí, byla rytmická masáž příjemnou změnou. Jsem křehčí konstituce a tak jsem si mohla vyzkoušet, že mi tento jemný dotek vyhovuje. Záda i tak povolí a celkový pocit je za mně určitě lepší. Určitým způsobem toto ošetření pracuje i hlouběji, možná s uvolněním emocí a psychiky.

Pokud se točíte v začarovaném kruhu a přejete si jemnější a příjemnější metody léčby, tak určitě můžu doporučit!!!

MDDr. Jana S 32 let, Brno

Co znamená Rytmická masáž dle Dr. Ity Wegman? Pro mé osobní poznání je to zvláštní forma, se kterou jsem se doposud nesetkal. Ve svých šestnácti letech jsem ochrnul po úderu do hlavy medicimbalem od spolužáka při tělocviku. Zdravotnická péče po operaci mozku skončila po půl roce. Dlouholetá práce na těle s jógou, ajurvedou i čínskou medicínou mi dalo rozhýbat plno svalů, ale rytmické vtírání přímo dokázalo očistit orgán, jemně rozpohybovat sval a dát mu genetickou informaci z kovů a rostlin k obnově poškozené DNA pomocí proudění přímo rytmickým vtíráním orgánů a rytmické masáže. Musím také připomenout, že se dlouhodobě léčím antroposofickými léky. Dnes netahám pravou nohu za sebou i s pravou rukou také dokážu malovat. Po dvou letech, kdy se věnuji rytmickým masážím došlo ke znatelným změnám k dobrému.

Martin Š. 50let, Litomyšl

Vřele děkuji paní Doupalové za úžasné rytmické masáže. Po terapii je mi vždy báječně, celé tělo je plné nové vitální síly a cítím neuvěřitelný pocit lehkosti. Výlet až z jižních Čech si pro takovou péči ráda dopřeji a všem kdo chtějí pro své tělo i duši, něco opravdového udělat, doporučuji. Výsledkem je harmonie obojího. Jsem rok po úrazu ruky a tato masáž je po dlouhém hledání opravdový balzám. Děkuji, spokojená klientka z jižních Čech.

Veronika C. 46let, Tábor